FCC Airport Security X Ray Scanner LD10080A Oil Cooling Generator
Shenzhen Chuangyilong Electronic Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : CYL
Model Number : LD-10080A
Certification : CE FCC
Place of Origin : CN
MOQ : 1 Set
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union, L/C, L/C
Supply Ability : 1000 Set/month
Delivery Time : 3-7 work days
Packaging Details : Wooden Package
Film safety : For ISO 1600 Film
Application : Airport,Railway Station
Usage : Secuity Equipment
Monitor : 19''LCD
Tunnel size : 1000(W)*800(H)mm
Conveyor max load : 200kg
Contact Now
Chuangyilong Security X Ray Machine With Luggage Scanning Device
Product Description
Specification
Category Item Spec.
Basic Information Working Voltage 220V
Tunnel Size 1000x800 mm
Conveyor Max Load 200KG
Max Power Consumption 0.46 KVA
Noise Level < 60 db
Product Size 326(L) x168(W) x160(H) cm
X-Ray Generator Tube Current 0.4~1.2mA
Tube Voltage 100-160 KV
Cooling Style 100% oil cooling
Generate Direct from top
X-Ray Sensor single energy
Generate Angle 80 degree
Image System Monitor 19 inch LCD
Color 32 bit true color
Image Enhancement 16/64 times
Image Storage 300,000
Operation Desk Optional
Operation System Windows
Parameter
Dose per each inspection: < 1.5 uGy
Leakage dose :< 0.05 Gy/h
Max power consumption: 1.5KVA
Noise level :< 60dB
Windows system with multilingual operation system
Energy saving design
Emergency stop button
Transport Package: Wooden
Place of Origin: Shenzhen, China
HS Code: 9022191090
Company Profile
The Necessity of Using X-Ray Baggage Scanner
Why Choose Us?
Application Example
baggage scanner , luggage scanner , security inspection machine
Product Tags:
FCC Security X Ray Scanner
10080A Security X Ray Scanner